Uczniowie ZSS dbają i pamiętają o seniorach…

Jesteśmy świadkami czegoś naprawdę wyjątkowego - uczniowie szkoły specjalnej, wspólnie z nauczycielami nawiązują współpracę z lokalnymi instytucjami wspierającymi osoby z różnorakimi niepełnosprawnościami -  budują silne więzi i wspierają seniorów:
- w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Świętej Katarzynie w ramach wspólnego przedświątecznego spotkania,
- w Domu Samopomocy w Oleśnicy Małej – przygotowanie i przekazanie kartek świątecznych oraz podczas praktyk wspomaganych w Domu Pomocy Społecznej w Oławie.

Uczniowie nie tylko uczą się empatii i szacunku do innych, ale również przekuwają te wartości w praktykę, angażując się w działania na rzecz osób starszych i potrzebujących.

Taka inicjatywa ma ogromną wartość zarówno dla seniorów, którzy czują się docenieni i kochani, jak i dla uczniów, którzy uczą się cennych życiowych lekcji oraz doświadczają radości płynącej z pomagania innym. To nie tylko wsparcie materialne, ale również duchowe, które wzmacnia więzi społeczne i buduje solidarność międzyludzką.

W tym magicznym czasie świąt, kiedy serca są pełne ciepła i miłości, pragniemy wyrazić nasze najserdeczniejsze życzenia. Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego niosą ze sobą wiele radości, pokoju i nadziei dla Was wszystkich. Niech będą czasem wzajemnego współczucia i wsparcia, a każdy gest dobroci niech wróci do Was wielokrotnie.

Wyrażamy również  gorącą nadzieję, że ta piękna współpraca będzie kontynuowana i rozwijana w przyszłości, ponieważ wierzymy, że razem możemy uczynić świat lepszym miejscem dla wszystkich.

Szczególnie też dziękujemy za wsparcie cudownych Pań: @Krysi Rutkowskiej i @Ali Polańskiej które z entuzjazmem pomagają nam oraz naszej najlepszej Dyrekcji: @Paulina Fidala i @Dorota Wagner za wsparcie i zgodę na różnorodne inicjatywy.

Podczas praktyk wspierają nas w tych działaniach również : @Monika Kanus i @Adam Kobylnik.  Wielkie dzięki!

Z najserdeczniejszymi życzeniami,

Paulina Skibińska,  Aleksandra Jaślan,  Aneta Drelichowska